Az Európai Bizottság kormánybiztosát fogadta Kátai-Németh Vilmos

Belföldi hírek, 2026.06.27

Kátai-Németh Vilmos Orbán Anita külügyminiszterrel és Pósfai Gábor belügyminiszterrel fogadta Hadja Lahbibot, az Európai Bizottság egyenlőségért, felkészültségért és válságkezelésért felelős biztosát - a találkozóról a Facebook-oldalán tett bejegyzésében számolt be a szociális- és családügyi miniszter szombaton. Mint írta, az egyeztetésen szóba került, hogy a magyar kormány szeretne javítani a fogyatékossággal élő emberek esélyegyenlőségén, figyelembe véve az ENSZ fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló egyezményét.

Kátai-Németh Vilmos
"Mindezt nem szlogenekben gondolkodva és nagy szavakat használva, ahogy azt az előző kormány tette, miközben nem történt érdemi változás, hanem valódi esélyt teremtve a teljes életre" - fogalmazott.

Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt írta: minisztérium aktívan dolgozik a hátrányos helyzetű emberekért és családokért annak érdekében, hogy megvalósítsák a kormány társadalmi felzárkóztatás és esélyegyenlőség terén tett vállalásait.

A megbeszélésen az uniós biztos tájékoztatást adott a vonatkozó uniós aktualitásokról is - olvasható a posztban.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!