Tavaly a rossz időjárás, idén pedig az elvonások, vagyis a pénzhiány miatt hiúsult meg a SZIA.
Szerencsére a Szatymazi Repülőnap visszatért, és ez még akkor is örvendetes hír, ha tudjuk, hogy a programok közel sem olyan színesek, mint évekkel ezelőtt voltak.
Sajnos a legjobban várt esemény elmaradt, hiába próbálták meg a szervezők előbbre hozni Besenyei Péter műrepülő világbajnok programját. A közönséggel 14 óra körül közölték hangosbemondón, hogy Besenyei a rossz időjárási viszonyok miatt nem tud Szatymazra jönni, ugyanis kockázatos lenne a Vértesből felszállnia. A közönség szomorúan vette tudomásul a rossz hírt és a több száz látogató el is indult hazafelé.
Azért nem minden maradt el, hiszen a hálás közönség láthatott többek között vitorlázó kötelékrepülést, AN2-es bemutatót, sőt egy Cessna 150-es produkcióját is megtekinthette a nagyérdemű.
Besenyei lélegzetelállító produkciója ugyan elmaradt, de a tervek szerint a Szatymai Repülőnapot jövőre is megrendezik, ami egy igazán jó hír és ennek örülni kell.
(Webrádió)
Címkék
Szatymazi Repülőnap
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!