A beruházásra az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) pályázatán nyertek csaknem 543 millió forint vissza nem térítendő támogatást - írták.
A beruházással az 1948-ban épült kétszintes főépület egy új, lifttel ellátott épületszárnnyal bővült. Az új szárnyban a vizuális nevelés-képzőművészet és a társadalomtudományi szaktantermek kaptak helyet a hozzájuk tartozó kiszolgáló helyiségekkel, valamint két, fejlesztő foglalkozások megtartására alkalmas terem - olvasható a közleményben.
Az eredeti kétszintes épületrészben megújultak a belső terek, ahová korszerű bútorok, eszközök kerültek, a szakemberek kicserélték a padlózatot is. Az iskolaudvarra új bútorokat helyeztek ki. Az épület költséghatékony üzemeltetését szolgálja az új fűtési rendszer kiépítése, a villamos- és vízhálózat korszerűsítése, továbbá a nyílászárók cseréje, a külső homlokzat szigetelése valamint napelemek telepítése az épületre - közölték, kiemelve: "a beruházás során akadálymentesítés is történt".
A projekt célja volt az iskola eredményességének fokozása és a minőségi oktatás, nevelés biztosítása az ott tanuló 215 gyermeknek. Emellett az is, hogy a kompetenciamérések eredményei fenntarthatók, szükség esetén fejleszthetők legyenek, csökkenjen a tanulók "lemorzsolódása", a végzettség nélküli iskolaelhagyás, valamint biztosíthatóvá váljanak az esélyegyenlőség feltételei - írták.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!