Éppen ezért folyamatosan egyeztetve a beszállítókkal, betartva ígéretünket, ágazati prioritás a kórházak működési környezetének és a likviditási helyzetének javítása, valamint az egészségügy átláthatóbb működtetése - írta a Belügyminisztérium az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Kiemelték: a kormány két ütemben 95,5 milliárd forint működési támogatást biztosít a 2025. december 31-én lejárt kötelezettségállománnyal rendelkező állami, önkormányzati és egyházi fenntartású fekvő- és járóbeteg-szakellátó intézmények, valamint az orvostudományi egyetemek klinikai központjainak.
A működési támogatás célja az egészségügyi szolgáltatók likviditásának fenntartása, a szállítói tartozások kiegyenlítése.
A támogatás első, 80 milliárd forintos részletét az intézmények jelen intézkedéssel kapják meg, míg a fennmaradó 15,5 milliárd forint kifizetése várhatóan márciusban történik meg - olvasható a közleményben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!