A beruházásról tájékoztató közlemény szerint a beruházás - amely a településen megvalósuló fejlesztési program harmadik eleme - közép- és hosszú távon előkészíti egy korszerű belterületi csapadékvíz-elvezetési és gazdálkodási rendszer kialakítását az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás érdekében.
A projekt során a Szegeddel szomszédos, több mint 3300 lakosú nagyközség belterületén nyolc utcában alakítottak ki burkolt vízelvezető árkot összesen 2200 méter hosszúságban. Az árkok nyomvonalán 11 szikkasztó dobozt építettek be, melyek elősegítik a víz helyben tartását és természetes elszivárgását.
A település határában húzódó Dorozsma-Majsa-főcsatornán, a fejlesztési program korábbi szakaszában épült több mint 21 ezer köbméteres kapacitású víztározó szomszédságában zsilipet építettek a lezúduló vizek minél hatékonyabb visszatartásának érdekében. A zsilip képes a főcsatorna vízszintjét szabályozni, ezáltal pedig lassítani, illetve csökkenteni a csatornán áthaladó vízmennyiséget, és segíteni a településre érkező víz helyben tartását és természetes elszivárgását.
A beruházás közbeszerzésének adatai szerint a munkálatok kivitelezője a szegedi székhelyű Winnerone-ép Kft. volt.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!