Karácsony Gergely a 31. Budapest Pride Közösségi Fesztivál felvonulásának záró helyszínén, a Vérmezőn azt mondta, "mi Budapesten az elmúlt években is megőriztük és megvédtük az elveinket és az értékeinket, a szabadságot, a szolidaritást, az emberséget, a jövőért érzett felelősséget. Vigyáztunk rájuk, hogy legyen honnan visszatérniük, amikor végre felszabadul az egész hazánk".
A politikus hangsúlyozta, az elvek és az értékek megóvásán túllépve már érvényt is kell szerezni azoknak. Szóvá kell tenni, hogy még mindig hatályban vannak azok a jogszabályok, amelyek alapján tavaly be akarták tiltani a Pride-ot, be akarták tiltani a szabadságot és a szerelmet - mondta.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!