A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karra 1990 hallgatót vettek fel, a legmagasabb pontszámokra a pszichológia és a nemzetközi tanulmányok alapképzéseken volt szükség. Pszichológia alapszakon 460 pont kellett a bekerüléshez, ez országos szinten is kiemelkedő - jegyezték meg.
Emellett változatlanul népszerűek a társadalomtudományi alapszakok: a kommunikáció- és médiatudomány, a nemzetközi tanulmányok, a politikatudományok és a szociológia - tették hozzá.
A legnagyobb növekedést a levelező mesterképzések hallgatói létszámánál érte el a BTK. Ez többek között két, idén először elindított szaknak köszönhető: a társadalomtudományi területhez tartozó gondoskodáspolitikai tanulmányok és a bölcsészettudományi szakok közé sorolt mentálhigiénés családkonzulens szaknak.
A Jog- és Államtudományi Karra (JÁK) összesen 806 hallgatót vettek fel az általános felvételi eljárásban. Jogász osztatlan szakon 677 hallgató kezdheti meg tanulmányait. A legmagasabb ponthatárt (467) az állami ösztöndíjas, nappali munkarendű jogászképzésen kellett elérni a bejutáshoz, de az önköltséges nappalis jogászképzésre sem lehetett bekerülni 400 pont alatt, ami szintén kiemelkedő az országos átlagot is tekintve - jegyezték meg.
Az Információs Technológiai és Bionikai Kar (ITK) alapképzéseire a tavalyi évhez hasonlóan közel ötszörös volt a túljelentkezés, míg a mesterképzésekre az elmúlt évekhez képest növekedett az érdeklődők száma - olvasható az egyetem honlapján.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!