Elindult az Óbudai Egyetemen a "New Space Economy" kurzus

Belföldi hírek, 2025.03.03

Az Óbudai Egyetem Űrlaborja vezetésével elindult Magyarország első "New Space Economy" (Új Világűr-gazdaság) kurzusa; a tantárgy célja, hogy a hallgatók átfogó képet kapjanak a rohamosan fejlődő űriparról, amely a hagyományos intézményi űrtevékenységeken túl új üzleti modellekkel és technológiai innovációkkal formálja a jövő gazdaságát - közölte az egyetem hétfőn az MTI-vel.

Az Óbudai Egyetem elkötelezett az űrkutatás, az űripar és az űrgazdaság fejlesztése iránt- hangsúlyozta a közleményben Kovács Levente rektor. Ennek jegyében alapították meg múlt év őszén az Obuda University Space Labot, amely összefogja az intézmény űrkutatással kapcsolatos tevékenységeit, és biztosítja a terület összehangolt fejlesztését.

"Fő küldetése, hogy inspirálja és képezze a jövő űrtudósait, mérnökeit, vállalkozóit és szakembereit, miközben aktívan hozzájárul az űrkutatáshoz, az innovációhoz és a tudományos-technológiai fejlődéshez" - fogalmazott a rektor.

A közlemény szerint az egyetemnek jelenleg több űrkutatási projektje van földmegfigyelési, műholdfejlesztési és űrruhatervezési területeken. Február közepén elindult a New Space Economy című tantárgy, amely az űrgazdaság legújabb trendjeit mutatja be az érdeklődő hallgatóknak.
A New Space Economy kurzus az Óbudai Egyetem hallgatói számára nyitott, függetlenül attól, hogy milyen karon tanulnak. A képzés jelenleg angol nyelven zajlik, és gyakorlati projektmunka keretében is lehetőséget biztosít a hallgatóknak, hogy saját innovatív ötleteiket fejlesszék. A tervek között szerepel magyar nyelvű kurzus, valamint teljes űrmérnöki és űrkutatási képzési programok indítása - írták.

(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!