Elszállították a Vácon talált második világháborús szovjet gránátot

Belföldi hírek, 2026.06.02

A Magyar Honvédség tűzszerészei elszállították a Vácon talált repeszromboló gránátot - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete kedden késő délelőtt az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a 10,5 centiméteres, kilőtt állapotú, német repeszromboló gránát közműépítési munka közben került elő a Balassagyarmati út 21. szám alatt.

Az eszközt a katonai tűzszerészek a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították.

A rendőrség a tűzszerészművelet idejére mintegy kétszáz méter hosszban kiürítette és lezárta a területet. A korlátozást már feloldották.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!