Energiamenedzsment-rendszert hoz létre Békéscsaba

Belföldi hírek, 2025.09.27

Energiamenedzsment-rendszert hoz létre a békéscsabai önkormányzat 224 millió forint uniós támogatásból.

Opauszki Zoltán (Fidesz-KDNP), a békéscsabai közgyűlés környezetvédelemért és turisztikáért felelős tanácsnoka elmondta, a támogatást a Digitális Megújulás Operatív Program (DIMOP) keretéből nyerték el.

A projekt keretében több városi középület - köztük a Jókai Színház, a sportcsarnok, a polgármesteri hivatal, az Árpád Fürdő, a piac, a Csabagyöngye Kulturális Központ és a Munkácsy Emlékház - energetikai mérését, monitoringját és irányítását biztosító komplex mérő-adatgyűjtő és automatizálási rendszert építenek ki.

A fejlesztés részeként okos mérőeszközöket telepítenek, amelyek rögzítik és elemzik az áram-, a víz- és a gázfogyasztást. Kiépül egy helyi energiamenedzsment-rendszer, amely segít az energiafelhasználás optimalizálásában és a pazarlás megszüntetésében. A felhasználók (intézményvezetők, karbantartók, döntéshozók) számára hozzáférést biztosítanak egy online felülethez, ahol követhető az energiafelhasználás.

A műszaki fejlesztés célja a korszerű, automatizált energiafelhasználás-követés és épületüzemeltetés támogatása, amely alapot biztosít a fenntartható és hatékony energiahasználathoz.

Az önkormányzat célja, hogy olyan lokális energiamenedzsment-rendszer valósuljon meg, amely hosszútávon működtethető, és az előre tervezett funkcionalitások révén folyamatos adatszolgáltatással járul hozzá Békéscsaba energiahatékonysági és energiafelhasználás optimalizációs céljainak eléréséhez - közölte az önkormányzati képviselő.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!