A 4141 m2-es területért nettó 1,2 milliárd forintot kérnek a saját oldalukon kihelyezett hirdetmény szerint.
Az, hogy a cég értékesíti régóta nem használt vagyonelemét, nem meglepetés, hiszen SZEFO információink szerint nincs a legjobb anyagi helyzetben, sőt a múltban a mostaninál biztosan megélt már szebb időszakokat is.
A Szegedi SZEFO Zrt. jogelődjét, a Szegedi Fonalmentő Vállalatot 1953-ban alapították a Vakok Országos Szövetsége Délmagyarországi Csoportjának kezdeményezésére, amelynek 34 éven át Dr. Jáksó László volt a vezetője.
A cég textilipari hulladék újrahasznosításával kezdte a tevékenységét, majd 1990-ben együttműködést kötött a Legrand Hungary Zrt. -vel, melynek keretében elektromos kapcsolók és rendszerek gyártásába kezdtek.
A Társaság alapítója és egyedüli részvényese a Magyar Állam volt, a tulajdonosi jogokat 2018-ig a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő látta el, majd 2018-tól az Emberi Erőforrások Minisztériuma fennhatósága alá került.
2021-ben a Magyar Állam a Szeged-Csanádi Egyházmegye részére átadta a Társaság feletti 100%-os részesedését, melynek köszönhetően 2021. december 29-től az egyházmegye az egyedüli részvényes.
A Szegedi SZEFO egyébként olyan neves márkákkal működik együtt, mint például az olasz Paul&Shark, amelynek prémiumminőségű kötött ruházatokat gyárt.
A nanosilver (ezüst) technológia kifejlesztésének és alkalmazásának területén a Szegedi Tudományegyetemmel is együttműködési megállapodást kötött a cég egy szabadalom mentén.
A Társaság egyik fő tevékenysége ugyanakkor a különböző fogyatékossággal élő munkavállalók alkalmazása, úgy tudjuk közel 700 megváltozott munkaképességű dolgozó tevékenykedik a Szegedi SZEFO Zrt. -nél.
Portálunk tudomására jutott az is, hogy a nehéz gazdasági helyzetre tekintettel a cég jó néhány szellemi alkalmazottjánál fizetéscsökkenést jelentett be hónapokkal ezelőtt, amelyet több munkavállaló sem fogadott el, azóta már nem dolgoznak a cégnél. A fizetéscsökkentést a cég 2024. év elején eltörölte és visszaállították az eredeti állapotot.
A fentiek tükrében tehát logikusnak tűnik a nem használt, de jelentős értékkel bíró vagyonelem értékesítése nettó 1,2 milliárd forintért.
A cég honlapjára kihelyezett felhívás szerint a 4141 m2-es terület maximum 50%-a beépíthető, minimum 25%-os zöldfelületi fedettség mellet. A telken 15 autó számára biztosított a parkolási lehetőség.
A terület rendezése régóta hányatott sorsú, a Klebelsberg Kúnó segítségével alapított egykori egyházi iskola, a Keresztény Iskolatestvérek Katholikus Szerzetesrend működtetésében állt. A Móricz Zsigmond Általános Iskolát Dr. Szabó László képviselő megpróbálta védetté nyilvánítani, de nem járt sikerrel, az intézmény áldozata lett az iskolabezárásoknak, amelyet a csökkenő gyermeklétszámmal indokoltak.
A Szegedi SZEFO Zrt. egyébként nincs könnyű helyzetben, hiszen az elérhető cégadatok szerint, az utóbbi 4 évben is negatív adózott eredmény produkált.
(Webrádió)
Címkék
Szegedi SZEFO Zrt.
Bérkert u. 8.
Eladás
Galériánk
Véleménye van? Szóljon hozzá!