Felsőszentmártonban Várnai Leventét választották meg polgármesternek

Belföldi hírek, 2026.05.10

A Baranya vármegyei Felsőszentmárton községben a két független induló közül Várnai Leventét választották meg polgármesternek a vasárnap rendezett időközi önkormányzati választáson.

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint Várnai Levente a szavazatok 51,97 százalékát, 238 voksot kapott, míg Kovácsevics Istvánra 220-an (48,03 százalék) szavaztak.

A Baranya délnyugati határán fekvő, Dráva-menti kistelepülésen a 748 szavazásra jogosult 62,43 százaléka, 467 választópolgár vett részt a voksoláson, 6 szavazat érvénytelen volt.

A településen nyolc független jelölt közül négytagú képviselő-testületet is választottak.
Az Ormánság legnyugatibb fekvésű községében azért volt szükség időközi választásra, mert a képviselő-testület február 11-én a feloszlásáról döntött.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!