A tájékoztatás szerint a ponthatárok a szakok jelentős részén emelkedtek a tavalyihoz képest.
A közlemény idézi Kovács Zsoltot, az egyetem általános és oktatási elnökhelyettesét, aki szerint a magyar nyelvű, nappali munkarendű járműmérnök alapszakra az elmúlt évi 288 helyett ezúttal 294, mérnökinformatikára 280 helyett 310 ponttal lehetett bejutni, de emelkedés történt a gazdaságinformatikus alapszakon is.
Nemzetközi tanulmányok szakon 418, jogász szakon levelezős munkarendben pedig a maximális 500 pont közelébe, 487 pontra nőtt a ponthatár - tette hozzá.
Filep Bálint, az egyetem elnöke szerint a felvételi létszámok és magasabb ponthatárok arról tanúskodnak, hogy a fiatalok pozitívan értékelik az intézmény képzési színvonalát és azt, hogy az ott szerzett diploma egy kiváló szakmai karrier alapját jelenti.
Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karon a legkedveltebb ezúttal is a magyar nyelvű járműmérnök és logisztikai mérnök alapszak volt, ugyanakkor az angol nyelvű képzések is jelentős érdeklődésre tartottak számot.
Az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karon a tavalyi kiemelkedő évhez képest tovább nőtt a felvett hallgatói létszám, ami igaz a tanító szakra is. A gyógypedagógia és bölcsészettudományi képzést továbbra is stabil felvételi számok jellemzik. A nemzetközi tanulmányok alapszakra nagy érdeklődés mutatkozott a külföldi diákok körében is. Az őszi félévben szociológia alapszakkal bővül a kar angol nyelvű képzési kínálata, illeszkedve az egyetem nemzetközi stratégiájához.
Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon 62 százalékkal nőtt a felvettek száma az egy évvel ezelőttihez képest. Az alapszakok közül az állattenyésztő mérnöki és az élelmiszermérnöki képzések a legnépszerűbbek. Elindul az új agrár- és üzleti digitalizáció szak is. A következő tanévtől három alapszak érhető el angol nyelven, ami a nemzetközi hallgatói létszám erősödését mutatja.
Az osztatlan agrármérnökképzés kedveltsége megmaradt, miközben a mesterképzési szakokra jelentkezők száma jelentősen növekedett. A kar országosan is új képzésként indítja az agrárközgazdász és az ESG - környezeti, társadalmi és irányítási szakember elnevezésű mesterszakokat, amelyek közül az utóbbi iránt volt nagy érdeklődés.
A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karon hat szakon és egy felsőoktatási szakképzésen 460 elsőéves kezdheti meg tanulmányait, ami 13 százalékkal haladja meg a tavalyi adatot. Két alapszak, az igazságügyi igazgatási, valamint a személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási, emellett ez utóbbihoz kapcsolódó mesterszak iránt kiemelt érdeklődést mutattak a felvételizők.
Sikeres volt az új, levelezős munkarendben magyarul, míg nappali munkarendben angol nyelven is induló modern technológiák és kiberbiztonság joga elnevezésű mesterszak indulása, amelyen 37 hallgató tanul ősztől. Jogászképzésre több mint 200 hallgatót vettek fel.
Az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karra a jelentkezők száma meghaladta a tavalyit. A karon továbbra is az építészképzés a legnépszerűbb, az építőmérnök-képzés pedig rekordszámú külföldi hallgatót vonzott. A közlekedésmérnök szak szintén keresett volt.
Az Egészség- és Sporttudományi Karon az elmúlt évinél 36 százalékkal több gólyát vettek fel. Népszerű az ápolás és betegellátás alapszak ápoló és szülésznő szakiránya, ahogy a szülészeti-nőgyógyászati szonográfia mesterszak is. Az őszi félévben újonnan induló egészségügyi menedzser mesterszak levelező képzésére szintén szép számmal vettek fel hallgatókat.
A Széchenyi István Egyetemen idén is a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnök Karra jelentkeztek a legtöbben.
A második legtöbb elsőéves hallgató a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karon kezdi meg tanulmányait, ahol népszerű maradt a gazdálkodás és menedzsment, valamint a kereskedelem és marketing alapszak. Nagy volt az érdeklődés az újként indított angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapszakra is.
A Művészeti Karon mind a zeneművészeti, mind a designképzések töretlenül népszerűek maradtak alap és mesterképzésben is. A felvettek száma 14 százalékkal nőtt.
A nemzetköziesítés stratégiája jegyében hárommal nő az angol nyelvű képzések száma, ami szeptembertől 42 lesz. Az egyetem önköltséges nemzetközi hallgatóinak a száma az elmúlt tanévhez képest 44 százalékkal nőtt. A fő cél e szám megkétszerezése 2030-ig, a Stipendium Hungaricum ösztöndíjasok bázisára építve.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!