Fővárosi kormányhivatal: az utasok is bejelenthetik, ha műszaki problémát tapasztalnak a BKV autóbuszain

Belföldi hírek, 2025.09.16

Mivel az eddig megvizsgált BKV-buszok több mint felénél műszaki hiányosságot talált a kormányhivatal, elindult a [email protected] e-mail-cím, ahol az utasok - fotók csatolásával - bejelenthetik, ha műszaki-biztonsági problémát tapasztalnak egy járművön - közölte Budapest Főváros Kormányhivatala kedden az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, Budapest Főváros Kormányhivatala mint közlekedési hatóság továbbra is kiemelten ellenőrzi a BKV-autóbuszok állapotát az utasok biztonsága érdekében.

Kiemelték, hogy az eddig megvizsgált 109 autóbusz 59 százalékánál merült fel műszaki probléma - 6 százalékának műszaki érvényességét törölték, 51 százalékát 30 napon belüli műszaki szemlére kötelezték, 2 százaléknál azonnali javítást rendeltek el - és csupán 41 százalék van megfelelő műszaki állapotban.

Hozzátették, hogy szeptember 8. és 11. között ismét több telephelyen, összesen 59 autóbuszt vizsgáltak át a műszaki ellenőrök: az ebben az időszakban ellenőrzött autóbuszok 44 százalékánál merült fel műszaki probléma, és csak 56 százalék volt műszakilag megfelelő állapotban.
Emlékeztettek, hogy augusztusban néhány nap alatt több BKV-busz is kigyulladt, az emiatt elrendelt azonnali, szúrópróbaszerű ellenőrzés pedig lesújtó eredményeket hozott, ez tette szükségessé az átfogó ellenőrzéseket.

A közösségi közlekedést használó utasok biztonsága érdekében a kormányhivatal szakemberei a jövőben is folytatják az autóbuszok átfogó vizsgálatát - áll a közleményben.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!