A két vezető levelében megerősítette a köztestület korábbi állásfoglalását az elcsatolt kutatóhálózat, ezen belül az ELTE-hez került kutatóközpontok visszafogadásáról. Úgy fogalmaztak: "Az MTA kész arra, hogy a szükséges jogi, szervezeti és finanszírozási feltételek biztosítása esetén helyet adjon az érintett kutatóközpontoknak az akadémia keretei között".
Freund Tamás és Pósfai Mihály levelükben fontosnak tartották jelezni, hogy a rektor által tervezett véleménynyilvánító szavazás kiírására olyan időpontban kerül sor, amikor az érintett felek - az intézetek, az ELTE, a kormány és az MTA - még nem egyeztették a visszatérés jogi, szervezeti, vagyoni és finanszírozási feltételeit. Ezért a dolgozók jelenleg nem lehetnek birtokában azon ismereteknek, amelyek a felelős döntéshez szükségesek - írták.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!