Fülöp Attila, aki a kormánypártok képviselőjelöltje a főváros 4. számú egyéni választókerületében a parlamenti választáson, elmondta: a Budapesti Szent Ferenc Kórház számára európai uniós forrásból 3,95 milliárd forintot biztosítanak energetikai beruházásra.
A forrásnak köszönhetően tovább folytatódhat az intézmény megújulása - mutatott rá.
Fülöp Attila kitért arra, hogy a választókerületében a Budapesti Szent Ferenc Kórház mellett a Budai Irgalmasrendi Kórház 8,7 milliárd forintot kap energetikai fejlesztésre.
Elmondta azt is, hogy az elmúlt hetekben a II. és III. kerületiek körében folytatott konzultáció eredménye szerint a második legtöbb javaslat egészségügyi fejlesztésre vonatkozott.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára kiemelte:
a kormány kötelessége, hogy az orvosok, az ápolók, a betegek és a hozzátartozók érdekében minél több lehetőséget biztosítsanak. Az uniós pénzek hazahozatala érdekében folytatott sikeres tárgyalásoknak köszönhetően 31,5 milliárd forintból nyolc egészségügyi intézményt korszerűsítenek - mondta. Hozzátette: a fejlesztések révén 35 százalékos megtakarítást kell elérni energetikai szempontból.
Az államtitkár megjegyezte, "voltak, akik azon dolgoztak, hogy a Magyarországnak járó, jogos európai uniós pénzek ne érkezzenek meg. Valaki ennek tekintetében örömét fejezte ki".
Toldy-Schedel Emil, a kórház főigazgatója arról beszélt: a kardiovaszkuláris rehabilitációs centrumuk országos ellátási területű, az intézményüknek 150 ágya van. Az uniós támogatásból megvalósítják a régi épületük energetikai felújítását, valamint mintegy negyven, nővérszállóként működő lakás korszerűsítését is.
A főigazgató közölte azt is, hogy felújítják a Széll Kálmán tér közelében található Pulzus Egészségügyi Központot is.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!