Gulyás Gergely: hosszú távra elegendő a stratégiai kőolajkészlet

Belföldi hírek, 2026.03.05

A stratégiai kőolajkészlet az elmúlt években elégségessé vált, az energiabiztonság hosszú távon is fenntartható egy válsághelyzetben - hangsúlyozta a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely
Arról is szólt: szinte folyamatosan ülésezik az Energiabiztonsági Tanács. Kijelentette, 250 ezer tonna kőolajat felszabadítottak a stratégiai készletből, ez biztosítja a százhalombattai finomító működését. Kiemelte: ennek hatékony voltához elengedhetetlen, hogy az üzem uráli kőolajhoz is hozzájusson.

A finomító működése nélkül az árak tarthatatlanná válnak - jelentette ki a miniszter, megemlítve, hogy a stratégiai készlet felszabadításával exporttilalmat is elrendeltek.

Fotó: MTI/Archív
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!