A
delmagyar.hu több ízben is foglalkozott az egykor szebb napokat megélt Napsugár Bisztró történetével, ami valljuk be őszintén nem is csoda, hiszen Szeged egyik ikonikus épületéről van szó. A Napsugár Bisztró az 1960-as évek végén nyitotta meg kapuit, amely akkoriban modernnek és ízlésesnek számított, az állaga azonban jelentősen leromlott, jelenleg alapos felújításra szorul. Az épület alatt egyébként egy ingyenes nyilvános illemhely működik.
Az egykori Napsugár Bisztró népszerű vendéglátóhely volt, meleg ételeket, hidegkonyhai készítményeket és cukrászsüteményeket is kínáltak egykoron a sokat látott falak között. Az épület több éve üresen áll, sokáig a Minimál Csemege működött benne, de vélhetőleg a koronavírus válság végleg megpecsételte az üzlet sorsát.
A Minimál Csemege egyébként haladt a korral, hiszen a legnépszerűbb közösségi oldalon számos bejegyzést tett a profilján, sőt gyakran csábították a vevőket nyereményjátékokkal is. Az utolsó bejegyzésük 2021. szeptember 20-án készült, amikor is arról tájékoztatták a követőiket, hogy elektromos hálózat fejlesztés miatt néhány napig zárva lesznek.
Portálunk információja szerint több olyan teherautó is megfordult a helyszínen, amelyen a Háda logója volt látható. Úgy tudjuk, hogy a használt ruhákat kínáló vállalkozás költözik be hamarosan az épületbe. A Háda egyébként egy 100% százalékban magyar tulajdonban lévő vállalkozás, még 1995-ben indult, a Háda nevet a cég alapítójáról, Háda Györgyről kapta. A vállalkozás az Egyesült Királyságból és Svájcból importál ruhákat.
Egy biztos, akár Háda, akár más lesz az egykori Minimál Csemege helyén, az épület felújítása a hatalmas üveg ablakokkal már megkezdődött, sőt a takarításra is jelentős erőforrásokat fordított az új bérlő.
- A Hádának az alábbi helyszíneken van üzlete Szegeden:
1. Szeged Plaza (6724 Szeged, Kossuth Lajos sugárút 119.)
2. Domex udvar (6724 Szeged, Bakay Nándor u. 29.)
3. Szeged Nagyáruház (6720 Szeged, Jókai u. 1.)
4. Napfény Park Bevásárlóközpont (6710 Szeged, Szabadkai út 7.)
(Webrádió)
Címkék
Napsugár Bisztró
Háda
Minimál Csemege
Galériánk
Véleménye van? Szóljon hozzá!