Hegyi Zsolt: Gyománál helyreállították a múlt heti kisiklásban megrongálódott vasúti vágányt

Belföldi hírek, 2026.05.24

Gyománál helyreállították a múlt heti kisiklásban megrongálódott vágányt, így ismét mindkét vágányon közlekedhetnek a vonatok - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán szombaton.

"A baleset után azonnal megkezdtük a műszaki helyreállítást, kollégáink megfeszített éjszakai munkájának köszönhetően már másnap kora reggel megindulhatott a forgalom az egyik vágányon" - írta Hegyi Zsolt.

Hozzátette, hogy az egyvágányú közlekedés az elmúlt egy hétben sem okozott jelentős fennakadást, az InterCityk és személyvonatok teljes útvonalukon, jellemzően csak néhány perces késéssel közlekedtek.
A Keleti pályaudvarról Lőkösházára tartó, Gyomáról szombaton 10. 12-kor továbbinduló Békés InterCity haladt át elsőként a helyreállított sínpáron - tudatta a vezérigazgató.

Mint írta, a helyreállítás során mintegy 360 méteren építették újjá a pályát: elbontották a sérült szakaszt, ágyazati anyagot cseréltek, közel 600 betonaljat építettek be, három hosszúsínt és négy szigetelt sínt cseréltek ki, valamint pótolták a megsérült berendezéseket is.

Az újjáépített pályát ezt követően beszabályozták.

"Köszönöm a kollégáknak a gyors és összehangolt helyreállítási munkát, amellyel rövid idő alatt újra teljes kapacitással biztosították a forgalmat ezen a fontos vasúti szakaszon" - írta Hegyi Zsolt.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!