A közlemény idézi Fekete Tamást, a szövetség elnökét, aki szerint az elmúlt években tapasztalható nyári hőhullámok érezhetően átalakítják a turisták viselkedését, kialakulóban van a balatoni "szieszta-kultúra", amelyben a déli órák hősége helyett a nyaralók egy része a hűvösebb reggeli órákra időzítik az aktív programokat.
A kerékpárosok kora reggel útra kelnek, a sup-osok napkeltekor szállnak vízre, egyre több helyen éjszakai múzeumlátogatással várják a vendégeket, máshol este tíz órakor is nyitva tartanak a fagylaltozók, van olyan strand, ahol a reggeli órákra szervezik a sup-tanfolyamokat - sorolta a szövetségi elnök.
Hozzátette: a balatoni turisták szokásai egyre inkább az észak-olasz mintát követik, amihez a vendéglátóknak, a fagylaltozóknak és a múzeumoknak is alkalmazkodniuk kell, ha több vendéget szeretnének elérni.
Napközben ugyanakkor nem csak a strandok népszerűek, egyre többen keresik fel a borászatokat, múzeumokat, kastélyparkokat, erdei túraútvonalakat vagy a barlangokat, hogy elkerüljék a legforróbb órákat.
A vízparti programok sok esetben a délutáni órákra tolódnak, közben meghosszabbodik az esti, akár az éjszakába nyúló kulturális élet, a gasztronómiában pedig a nehéz fogások helyét egyre gyakrabban veszik át a könnyebb, helyi alapanyagokból készülő "szieszta-menük" - olvasható a közleményben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!