Hőség - Különleges mentőszervezet talált meg egy hőségtől zavarttá vált férfit

Belföldi hírek, 2026.06.30

Kifogyott autójából a benzin Jakabszálláson, és üzemanyagért indulva 4 napon át mintegy 170 kilométert barangolt egy férfi, akire a Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület (KÖTÉL) Juta térségében talált rá hétfő éjjel - adta hírül a különleges mentőszervezet a Facebook-oldalán kedden.

Az elsősorban speciális, műszaki, árvízi, belvízi és magasból való mentéseket végző szervezet azt írta: egy telefonáló kedden este arról értesítette őket, hogy egy zavart férfival találkozott két település között, mezőgazdasági területen.

A bejelentő elmondta, hogy a beszélgetésük során egyértelműen a hőguta jeleit mutató férfi a gabonatáblát megcélozva ismeretlen helyre távozott.

Az időbeni értesítésnek és az azonnali reagálásnak köszönhetően a szervezet megtalálta a zavart, kimerült középkorú férfit, akit a rendőrök beazonosítottak, a mentők kórházba vittek - olvasható a KÖTÉL bejegyzésében.

(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!