Ingyenes egészségnapot rendeznek az Óbudai Társaskörben

Belföldi hírek, 2026.01.25

Ingyenes egészségnapot szervez február 7-én az Óbudai Társaskör az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház Diabetológia Szakrendelésének orvosaival és az Örkény Színház művészeivel közösen.

Az Óbudai Társaskör közleménye szerint az Édes élet cukor nélkül elnevezésű rendezvény célja a diabétesz-edukáció és a kulturális élmény összekapcsolása.

A 10-től 18 óráig tartó programsorozaton a kórház diabetológiai szakrendelésének orvosai, dietetikusai és asszisztensei tartanak közérthető előadásokat a diétáról, a fizikai aktivitásról és a legmodernebb kezelési lehetőségekről. A szakmai blokkokat Hajduk Károly, Ficza István és Novkov Máté színművészek fellépései színesítik, akik többek között Karinthy Frigyes, Grecsó Krisztián, Krúdy Gyula, Örkény István és Parti Nagy Lajos írásaiból olvasnak fel.
A nap folyamán összesen tizennégy előadás hangzik el.

A programon a részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött, amit az érdeklődők a Társaskör weboldalán (obudaitarsaskor.hu) tehetnek meg.

Hevesi Judit főorvos, az Észak-Pesti Centrumkórház - Honvédkórház Szakrendelő Intézetének igazgatója a közleményben kiemelte: "a kezdeményezés legfőbb célja, hogy a társadalom ne a közösségi média sokszor ellenőrizetlen tartalmain keresztül és ne divatvideókból informálódjon. Osztályunk szakmai csapata hiteles forrás, ezért is érdemes velünk tölteni ezt a napot".
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!