Jobbik-elnök: egymásba kapaszkodva kell megvédenünk értékeinket

Belföldi hírek, 2026.02.15

Egymásba kapaszkodva kell megvédeni azt, ami tiszta, erényes, erkölcsös, mindent, ami magyar - hangsúlyozta Adorján Béla pártelnök a Jobbik Magyarországért Mozgalom vasárnap budapesti kampánynyitóján, céljuknak a kormány- és rendszerváltást nevezve.

Mi nem vagyunk egyformák, de mind egyet akarunk: egy normális Magyarországot, ahol nem egy akarnok vegzálja az embereket, és nem az marad nekünk csak, hogy egy akarnokot lecseréljünk egy másikra - mondta.

Az összefogás szükségességét említve kijelentette, "mindannyian magyarok vagyunk e hazában, nem tagadhatjuk meg egymást".

Egy olyan országban akarunk élni, amely tisztelettel kezeli polgárait - fogalmazott Adorján Béla, kijelentve, hogy a Jobbik már választott az önkényuralom és az emberi méltóságba vetett hit között.

A magyar közéletben rendteremtést sürgetve, hangsúlyozva, el kel törölni a veszélyhelyzeti kormányzást, amivel már "önkényesen, eszement módon" irányítják az országot, vissza kell állítani az önálló határőrséget, ahol indokolt, "vasfüggönnyel kell megvédeni" Magyarországot a "sáskajáráshoz hasonlító" illegális migrációtól.

Mint mondta, újra kell építeni az ország légvédelmét, fejleszteni kell a honvédséget és a nemzetbiztonsági szolgálatokat és a rendőrséget, megadni a polgároknak az önvédelem jogát, Hozzátette, meg kell akadályozni a korrupciót és a közpénzek elszivárgását, a rendszerváltás idejétől feltárva az ilyen ügyeket. Sürgette, hogy hozzák nyilvánosságra az ügynöklistákat.

Közlése szerint önfenntartó, egészséges társadalmat akarnak teremteni, amelyet nem a német járműgyárak és a kínai akkumulátor-előállítók "uralnak le".

A Jobbik elnöke önálló egészségügyi minisztérium létrehozását és a túlközpontosított ellátási rendszer megjavítását, az alulfinanszírozás kezelését ígérte, azt sürgetve, hogy a befizetett társadalombiztosítási járulékukon magánszolgáltatást is igénybe vehessenek a polgárok. A gyermekvédelem erősítésének részeként a Jobbik elnöke a pedofilok kémiai kasztrálásának bevezetését követelte.

Kiemelte:

egy öntudatos nemzet megteremtésének egyik alapja az oktatás önálló tárcába szervezése. Hozzátette: akár a GDP nyolc százalékára is lehetne emelni az e területre fordított forrásokat.
Tudás nélkül nincs jövő, oktatási intézmények nélkül nincs megmaradás - fogalmazott, a kistelepülési iskolarendszer ismételt megteremtését szorgalmazva.

Választás 2026 - A Jobbik kampánynyitó rendezvénye Budapesten
Budapest, 2026. február 15. Brenner Koloman, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnökhelyettese, országgyűlési képviselője beszédet mond a párt kampánynyitóján a fővárosi Offkultur rendezvényházban 2026. február 15-én. MTI/Kocsis Zoltán
Brenner Koloman elnökhelyettes azt hangsúlyozta:

pártja a garancia, hogy nemcsak kormányt, hanem rendszert is vált az áprilisi választás után az ország, és az egyik túlhatalmat nem a másik váltja. Kell az egyensúly, kell a kontroll, kell a Jobbik - jelentette ki, azt emelve ki, gyarapodó, biztonságos és boldog Magyarországban hisznek.
Fontos kérdésnek nevezte, hogy lesz-e Magyarországon parlamenti képviselete a tisztességes konzervatív, keresztény, nemzeti értékeket valló embereknek. Itt vagyunk, mert hiszünk abban, hogy lehet még normális Magyarország - jelentette ki.

Elgondolásaikról szólva egyebek mellett kiemelte: teljesen új alapokra helyeznék a hazai közjogi berendezkedést, visszaállítanák a törvényhozásban a felsőházat, a rendszer középpontjába a Szent Koronát helyeznék.

Megjegyezte, igazságosabbá tennék a választási rendszert, céljuk, hogy negyven ledolgozott év után nyugdíjba vonulhassanak a férfiak is, valamint fellépnének annak érdekében, hogy azonos teljesítményért uniós társaikkal egyező bért kapjanak a magyar dolgozók.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke - párhuzamot vonva pártja és az egykori devizahitelesek helyzete között, azt hangsúlyozta: nem tűrhető el, hogy "mindannyiunkra azt mondják, hogy nem is vagyunk", és arról próbálják meggyőzni az embereket, hogy nem érdemes foglalkozni velük.

Hozzátette: sikerült országos ellenállási mozgalmat szervezniük az egykor devizaalapú hitelt felvevők támogatására, megmentésére, hogy évtizedek után végre vessenek gátat "a kifosztó gépezet" működésének, és tegyenek azért, hogy a károsultak visszakapják a jogtalanul elvett pénzüket.

Fotó: MTI/Kocsis Zoltán
(Webrádió)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!