Kegyelmi ügy - Magyar Péter: az államfő hozza nyilvánosságra a "kegyelmi dosszié" nála lévő példányát!

Belföldi hírek, 2026.05.21

A "kegyelmi dosszié" Sulyok Tamás köztársasági elnöknél lévő példányának nyilvánosságra hozatalát sürgette Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán.

Magyar Péter
Magyar Péter azt írta: a köztársasági elnök ne várjon a kormány utasítására!

"Ön egy külön hatalmi ág képviselője. Hozza nyilvánosságra a kegyelmi dosszié önnél lévő példányát! Még ma" - tette hozzá a miniszterelnök a Sulyok Tamásnak címzett felszólításban.

A Sándor-palota kedden közleményben tájékoztatta az MTI-t, hogy hivatalos megkeresés esetén átadják a K. Endre kegyelmi ügyében született iratokat a kormánynak.

Fotó: MTI/Archív
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!