A professzor a rendezvényt bemutató sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy az egyetem oktató, kutató és gyógyító tevékenysége mellett fontos kulturális missziót is teljesít a Dél-Alföldön. A rendezvényekre így nemcsak az egyetem polgárait, hanem egész Szeged és a régió a kultúra és a művészetek iránt érdeklődő közönségét is várják.
Tajti Gabriella, az SZTE a fesztivált szervező kulturális irodájának vezetője elmondta, a rendezvénysorozat és az egyetemi fotópályázat anyagából rendezett kiállítás megnyitóját április 10-én tartják, és ekkor adják át az egyetemi kulturális versenyek díjait is.
A zenei programok közül a kulturális szakember kiemelte az április 17-én kezdődő Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivált, Szecsődi Ferenc hegedűművész, a Benedekfi testvérek, valamint Miklósa Erika operaénekes koncertjét. Mint mondta, az egyetem díszterme a város egyik legjobb akusztikájú koncerthelyszíne, itt elsősorban a Bartók Béla Művészeti Kar tanárai és növendékei lépnek föl, de számos más hangversenyt is hallhatnak a vendégek, így május 6-án a Muzsikáló orvosok hagyományos estjét.
Idén is folytatódik a nagy népszerűségnek örvendő Vers délben sorozat: az egyetem dolgozói és a város polgárai minden nap a déli harangszót követően elmondják kedvenc költeményüket Szent-Györgyi Albert Dugonics téri szobra mellett. Az előadók sorát idén a költészet napján Zakar Péter rektorhelyettes nyitja.
Németh Anikó, az Egyetemi Füvészkert igazgatója közölte, április 11-én és 12-én első alkalommal rendezik meg a Tavaszköszöntő tulipánnapok programsorozatát, melyen a látogatók amellett, hogy megismerhetik a virág származását, termesztését, történetét, néprajzi jelentőségét, számos művészeti és kulturális programon is részt vehetnek.
A Föld napja alkalmából április 26-án tartott családi programokon a környezet- és természetvédelem jelentőségére hívják föl a figyelmet. Május 24-én tartják a növények napját, amely egyben az egykor Szegeden végzett biológia vagy biológus szakos hallgatók találkozója is - tette hozzá a szakember.
Idén ünnepli fennállásának századik évfordulóját az SZTE Egyetemi Énekkara. Az évfordulós ünnepségek kiemelt rendezvénye a május 10-i centenáriumi koncert, melyen nemcsak a jelenlegi, hanem a korábbi tagok közül is sokan fellépnek, előadva a korszakukra legjellemzőbb műveket.
Az Egyetemi Tavasz minden érdeklődő számára nyitott és többnyire ingyenesen látogathatók programjai között szerepelnek még kiállítások, kerekasztal-beszélgetések, ismeretterjesztő fórumok, tudománynépszerűsítő rendezvények és színházi előadások is.
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!