A politikus - jelezve, hogy a DK alapító tagja, alelnöke és EP-képviselője volt - azt írta szerdán a Facebook-oldalán, hogy két napja értesítette Dobrev Klára pártelnököt a döntéséről.
Niedermüller Péter közölte, továbbra is hiszi, szükség van morális alapokon nyugvó, demokráciát, társadalmi igazságosságot, befogadó társadalmat hirdető, a liberális és zöld elveket tiszteletben tartó baloldali politikára.
"De be kell látnom, valamit rosszul csináltunk, valami nagyon félre csúszott. A legutóbbi országgyűlési választások eredménye azt mutatja, hogy a magyar társadalom nem tart igényt arra a politikára, amit a DK kínált" - fogalmazott, tudatva: a DK újjászervezésében már egyszerű párttagként sem kíván részt venni.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!