Az elfogadott rendelet alapján a díjat - amely a festőművész családja adományozta emlékplakett mellett az önkormányzat által fölajánlott, a mindenkori bérminimumnak megfelelő pénzjutalommal jár - a Vásárhelyi Őszi Tárlat megnyitóján adják át. Az elismerés odaítéléséről a kiállítás díjzsűrije dönt.
Kurucz D. István 1914-ben született, a Magyar Képzőművészeti Főiskolán Szőnyi István és Rudnay Gyula tanítványaként szerzett diplomát. Szülővárosa és az ország képzőművészeti életének meghatározó alakja volt, aki művészi pályájával, oktatói tevékenységével, közéleti szerepvállalásával és a helyi képzőművészeti hagyományok építésében vállalt szerepével maradandó értéket teremtett.
A képviselők döntöttek arról is, hogy a Magyar Művészeti Akadémiával együttműködve az idei őszi tárlaton is átadják a Rudnay Gyula Művészeti Ösztöndíjat. Az egy éven át havi 150 ezer forintos támogatással járó elismerés olyan 35 év alatti alkotónak adományozható, aki az adott kiállításra kiemelkedően színvonalas pályamunkát nyújtott be.
A közgyűlésen részt vett Ferenczi Gábor (Tisza), a térség országgyűlési képviselője, aki fölajánlotta segítségét Hódmezővásárhely és a körzet valamennyi önkormányzatának. A párbeszéd fontosságát hangsúlyozva elmondta, az országgyűlésben mindent meg fog tenni a térség húsz településéért.
Márki-Zay Péter (MMM) polgármester azt kérte, a kormányzat kárpótolja az önkormányzatot azok miatt az elmaradt fejlesztések, támogatások miatt, melyekből politikai okokból maradt ki.
Az önkormányzat támogatja a helyi védelem alatt álló vagy történeti épületek rekonstrukcióját. Kilenc tulajdonos vagy lakóközösség pályázott, 500 ezer és 7,1 millió forint támogatást nyertek el a felújításhoz.
Döntés született arról, hogy a jövőben közterület csak olyan, már nem élő személyről nevezhető el, akinek a halála óta legalább húsz év eltelt.
Az önkormányzat anyagilag támogatja a Hódmezővásárhely Városáért Közalapítvány kezdeményezését olyan ösztöndíj alapítására, mellyel cigány, roma jó tanulókat segítenek.
Az ösztöndíj elnyerésének feltételéül a legalább 3,8-as tanulmányi átlag elérése mellett előírták, hogy a diáknak ne legyen igazolatlan hiányzása.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!