Ez hatalmas előrelépés, elismerés a világ részéről, azért hogy meg tudjuk őrizni örökségünket - tette hozzá.
Azt írta, hogy a döntést megelőzte egy februári nemzetközi szakértői misszió: az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO), annak nemzetközi műemlékvédelmi szervezete (ICOMOS), valamint a Kulturális Javak Megőrzésének és Helyreállításának Nemzetközi Tudományos Központjának (ICCROM) képviselői személyesen járták be a Duna-partot, az Andrássy utat és személyesen láthatták a Budai Vár újjászületését.
A mostani döntésben kiemelt szerepe volt annak a következetes, három éve zajló szakmai együttműködésnek, amelyet az Építési és Közlekedési Minisztérium Építészeti Államtitkárságának világörökségi szakterülete folytat az UNESCO Világörökség Központjával és az ICOMOS Internationallel - emelte ki.
Az államtitkár a bejegyzésben köszönetet mondott mindenkinek, aki részt vett ebben a munkában: elsősorban Puha Magdolnának és csapatának, a világörökségi főosztályának, mindemellett Perényi Lóránt helyettes államtitkárnak, Fejérdy Tamás professzornak, Mihályi Rékának, Vukoszávlyev Zoránnak, valamint Erő Zoltán budapesti főépítésznek. Továbbá a párizsi képviseletért Ohmacht Petra Dórának és Simon Kingának.
"Ez a döntés nem a végállomás, hanem megerősítés: amikor szakmai alapon, felelősen dolgozunk, meg tudjuk mutatni értékeinket a világnak - olvasható a bejegyzésben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!