Magyar Péter: egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és pénzügyi kérdésekkel foglalkozik a keddi kormányülés

Belföldi hírek, 2026.05.25

A keddi kormányülésen az egészségügy, az oktatás és a környezetvédelem, valamint pénzügyi kérdések lesznek a fókuszban - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Telexnek adott hétfő esti interjújában.

A kormányfő szerint a kormányülésen szó lesz a korrupció felszámolásáról és a kórházi fertőzési adatokról is. Az oktatás területén a KLIK és a tankerületek felülvizsgálata, az iskolaigazgatói jogkörök bővítése, a szakszervezeti jogosítványok és a sztrájkjogok visszaadása szerepel napirenden - tette hozzá.

Emellett szó lesz egy országos környezetvédelmi főhatóság felállításáról, az akkumulátoripar újraszabályozásáról, a MOHU-koncesszió felülvizsgálatáról, fakitermelési moratórium bevezetéséről - sorolta.

Magyar Péter a kormányülésen tárgyalandó pénzügyi kérdések között említette a magántőkealapok transzparenciáját, a bizalmi vagyonkezelés szabályainak megváltoztatását és megadóztatását, valamint a kaszinó koncesszió-rendszer felülvizsgálatát és megadóztatását.

"Szoktam mosolyogni azokon, akik azt próbálják eladni, hogy itt nem folyik kormányzás, de folyik és teljesen másfajta, mint korábban folyt" - összegzett, jelezve, hogy a minisztériumok és a kormány rengeteg jogszabályt készítenek elő.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!