Magyar Péter: elsöprő többség támogatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt a társadalmi egyeztetésen

Belföldi hírek, 2026.06.25

Elsöprő többség támogatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozását a javaslatról szóló társadalmi egyeztetésen - közölte Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón.

Magyar Péter
A kormányfő elmondta: a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló, június 30-ig tartó társadalmi egyeztetésen már sok ezer észrevétel érkezett.

Ezek elsöprő többsége támogató jellegű, fontosnak tartja a közvagyon visszaszerzését, a jövőbeni korrupció ellehetetlenítését, megállítását - hangsúlyozta.

Hozzátette, egyes észrevételek a hivatal hatáskörének további szigorítását tartják indokoltnak a politikusok rokonaira, barátaira vonatkozóan.

Megjegyezte, egyesek "állandó testkamera felszerelését" javasolják politikusokra, és közzétennék a felvételeket is.
Jelezte azt is, a hivatal által feltárt bűncselekményekről, nyomozásokról folyamatos tájékoztatást kérnének az emberek, és nagyon gyors eredményeket szorgalmaznak; sokan tesznek javaslatot a hivatal kapcsán a jogállami garanciarendszerek erősítésére, mások viszont a garanciarendszer teljes mellőzését szorgalmazzák.

A miniszterelnök hangsúlyozta: büszkék arra, hogy van valódi társadalmi egyeztetés, ugyanakkor hallja, hogy egyesek rövidnek, sarkosnak, nem eléggé megindokoltnak tartják a társadalmi egyeztetésre bocsátott javaslatokat.
Úgy értékelt, az egyeztetési folyamat és a változás is gyors, rövid, önkorlátozó és pontos.

"Nincs mismásolás, nincs félrebeszélés" - tette hozzá.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!