A magyar miniszterelnök arra a felvetésre, hogy a Christian Stocker osztrák kancellárral tartott sajtótájékoztatón elég keménynek, szókimondónak tűnt az azbesztszennyezés ügyében, úgy válaszolt: jó hangulatú, előremutató megbeszélést folytattak a kancellárral, akivel őszinték voltak egymással.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az azbesztszennyezés problémája súlyos, nem most keletkezett, és amellett, hogy szeretnének gyors megoldást keresni, a felelősöket is szeretnék megtalálni.
Hozzátette: szerinte az osztrák vezetés is tudja, hogy ez súlyos probléma, amit minél gyorsabban meg kell oldani. "Úgyhogy én nem kemény akartam lenni, csak őszinte, és szerintem ezt teljesen jól fogadta a kancellár úr" - fogalmazott.
Magyar Péter az osztrák kancellárral tartott sajtótájékoztatóján bejelentette: hétfőn megkezdi munkáját a magyar-osztrák bizottság a nyugat-magyarországi azbesztszennyezés körülményeinek feltárására. Megköszönve osztrák partnere rugalmasságát, jelezte, egyetértettek abban, hogy "nincs helye mellébeszélésnek", teljes transzparenciára és a két állam közös munkájára van szükség a sok ezer magyar családot érintő ügyben.
Fotó: MTI/Illyés Tibor
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!