A kormányfő a keddi parlamenti ülést értékelve hangsúlyozta, "nagyon fontos napon vagyunk túl, nagyon fontos szavazásokon a magyar Országgyűlésben".
Felidézte: hétfőn itt indult el a Tisztítótűz művelet, bemutatták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatukat, kedden pedig fontos javaslatokat szavaztak meg.
Hangsúlyozta: "lesz újra szabad, független közmédia Magyarországon több évtized után", ami egy óriási változás, teljesen át fog alakulni az elfogadott jogszabályok alapján a közmédia működése és felügyelete, "és persze a szabadságfoka". "A Fidesz erre nemmel szavazott természetesen" - tette hozzá.
Magyar Péter közölte, nagy többséggel elfogadta az Országgyűlés a gyűlöletkeltő plakátok teljes tilalmát és a tiszás képviselők szavazataival azt az óriási jogszabálycsomagot is, amely szükséges a 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozatalához. Rengeteget dolgoztak ezen, és "a fideszes hazugságokkal szemben" semmiről nem mondtak le, hanem Európa talán legszigorúbb korrupcióellenes, átláthatósági, ellenőrzési szabályait hozták létre - fejtette ki.
Kitért arra, hogy a Fidesz, a KDNP és a Mi Hazánk képviselői erre nemmel szavaztak, vagyis nemet mondtak a magyar embereknek, kórházaknak, közlekedésnek, szociális szférának, vállalatoknak, agráriumnak járó 6000 milliárd forintra. Magyar Péter szerint a fideszes képviselők azért tettek így, "mert már nem tudják ellopni ezt a pénzt".
Megjegyezte: szavaztak a parlamenti vizsgálóbizottságok szabályairól is, és a jövőben nem tehetik majd meg a beidézettek, hogy nem mennek el ezekhez a bizottságokhoz, hiszen komoly pénzbírságra számíthatnak, és még rendőrök is elővezethetik őket.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!