Március 15. - Dobrev Klára: "Mi nem elégszünk meg azzal, hogy Orbán megy"

Belföldi hírek, 2026.03.15

"Mi nem elégszünk meg azzal, hogy Orbán megy" - fogalmazott Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke vasárnap az MTI-nek eljuttatott videóüzenetének összefoglalójában. Dobrev Klára március 15. alkalmából közzétett videóüzenetében az 1848-as forradalom örökségét állította párhuzamba a jelenlegi politikai helyzettel.

Dobrev Klára
Kiemelte, "Március 15-e nem egy ember, egy párt és legkevésbé a hatalom ünnepe, hanem a nép megmozdulásának, döntésének az ünnepe" – fogalmazott a DK elnöke. Beszédében az 1848–49-es forradalom és szabadságharc jelentőségét hangsúlyozta, amely szerinte azért lehetett sikeres, mert világos cél és program állt mögötte. Ezt a programot a 12 pont foglalta össze.

"Egy programot nem lehet eltántorítani, megfélemlíteni vagy megsemmisíteni. Mert ha a gondolat egyszer elszabadult, akkor nem egyik vagy másik politikus áll majd az elnyomókkal szemben, hanem a magyar nép" – mondta.

Dobrev Klára szerint a forradalom hősei nem csupán a fennálló rendszer ellen léptek fel, hanem azt is tudták, milyen országot szeretnének. Hozzátette: a baloldal célja nem pusztán a kormányváltás, hanem az életkörülmények javítása is.

"Mi nem elégszünk meg azzal, hogy Orbán megy, azt akarjuk, hogy egy hét múlva ne legyenek ugyanolyan keservesek és kilátástalanok a magyar mindennapok, mint amilyen Orbán alatt" – fogalmazott. Hozzátette: a baloldal egy szabad, igazságos és európai Magyarországot akar, ahol az állam megfelelően működik, és nem egyetlen politikai akarat határozza meg az ország sorsát.

A Demokratikus Koalíció elnöke szerint erős baloldali jelenlétre van szükség a parlamentben, hogy a kormányoldal ne tudja megtartani többségét még akkor sem, ha együttműködik a Mi Hazánk Mozgalom képviselőivel.

"Ha minden szélsőjobboldali képviselőre jut egy baloldali képviselő, akkor Orbánnak a Mi Hazánkkal együtt sem lesz meg a többsége, és biztosan lesz kormányváltás" – jelentette ki.

Beszédét azzal zárta: "Nem engedünk '48-ból és nem engedünk a kormányváltásból. Éljen a magyar szabadság, éljen a haza, éljen az Európai Magyar Köztársaság. "


Fotó: MTI/Archív
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!