Mint írták, az év tizedik hetén a vármegyében visszaesést mutattak az influenzaszerű megbetegedések, és a szennyvíz elemzéséből kinyert adatok alapján további csökkenés várható. A tavaly december 31-én elrendelt általános maszkviselési kötelezettség mellett a tavaly október 31-től elrendelt általános látogatási korlátozást is feloldják, és a vármegyei kormányhivatal által január 21-én elrendelt látogatási tilalom is megszűnik.
A most feloldott tilalom a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ valamennyi fekvőbeteg szakellátást végző szervezeti egységét, az Újszülött Intenzív Osztály PIC és NIC részlegeit, a Szülészeti és Nőgyógyászati Centrumot és a Szülészeti Osztály első, második és harmadik gyermekágyas részlegeit érintette - közölték.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!