Nagy-Vargha Zsófia beszómolója szerint azért tették struktúráltabbá a programot, mert így célzottabban tudják megtalálni a tehetséges tanulókat.
Ennek érdekében egy adatalapú működésre tértek át, aminek eredményeképpen több területen tudják támogatni a kimagaslóan teljesítő diákokat.
Az átalakításnak köszönhetően az ország mindegyik területén az igényeknek megfelelően nyújtanak támogatásokat.
Az új rendszert tavaly indították el, annak eredményei a következő hetekben már láthatóak lesznek - tette hozzá.
A helyettes államtitkár a részletekről elmondta: az adatalapú működésnek köszönhetően hatékonyabban tudják kiírni a pályázatokat, jobban fel tudják mérni, hogy az ország egyes részein milyen támogatásokra van nagyobb szükség.
Újra bevezették az úgynevezett orientációs mérést, amelynek révén célzottan keresik meg a tehetséges gyermekeket. Újdonság, hogy egységesítették a program kommunikációját, jelenleg már egy egységesített webfelületen tájékozódhatnak az érdeklődők.
A cél az, hogy a Nemzeti Tehetség Program kínálatán kívül az összes elérhető tehetséggondozó lehetőséget tartalmazza a honlapjuk - emelte ki.
A programnak két nagyobb ága van: az egyik a nyílt pályázati rendszer, amibe beletartoznak például a tanulók számára elérhető ösztöndíjak, de van olyan lehetőség is, amelyben köznevelési intézmények, múzeumok, civil szervezetek juthatnak támogatásokhoz.
A tapasztalatok szerint a legkorábban a zenei és a sporttehetség mutatkozik meg, ugyanakkor a matematikai orientációs méréseket az ötödik osztályban kezdik meg a szakemberek.
A Nemzeti Tehetség Program része a pedagógusok továbbképzése is - mondta Nagy-Vargha Zsófia.
(MTI)
Címkék
Nagy-Vargha Zsófia
Nemzeti Tehetség Program
Véleménye van? Szóljon hozzá!