Megújul a Nagyállomás előtti Indoház tér burkolata

Belföldi hírek, 2026.03.06

Botka László polgármester tájékoztatása szerint a szegedi önkormányzat saját forrásból felújítja az Indoház tér burkolatát.

Indoház-tér A beruházásra 57 millió forintot különített el Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata.  

A közlekedési csomópont burkolata az elmúlt 15 évben jelentősen elhasználódott, ezért döntött az önkormányzat a felújítás mellett.

Hétfőn a kivitelező felszedi a régi kiskockakövet, új alapot készít, majd egy tartos bazaltbeton burkolat épül meg 144 méter hisszan és 6,7 méter szélességben.  

A teret lezáráják a forgalom előtt a felújítás ideje alatt. Portálunk információja szerint a rekonstrukció május végén fejeződhet be.  

Fotó: Botka László FB
(Webrádió)

Címkék

Indoház tér Felújítás Szeged Nagyállomás


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!