Czunyiné Bertalan Judit területfejlesztésért felelős államtitkár, a térség fideszes országgyűlési képviselője az út átadása előtt a helyszínen elmondta, a Magyar falu programban megvalósult beruházás jelentőségét az adja, hogy a Kisbérhez tartozó Hánta 500 fős zsákfalu, az itt élők számára kizárólag ez az út jelenti a közlekedési kapcsolatot a térséggel.
Emlékeztetett arra, hogy az utóbbi időszakban először a térség főbb úthálózatát újították fel, így Pápától néhány kilométer kivételével Kisbérig és Oroszlányig el lehet jutni jó minőségű közúton. Komárom-Esztergom vármegye településszerkezete viszont megkövetelte, hogy a kistelepülésekről is el lehessen jutni a térség gazdasági erejét biztosító központokba.
Barabás Zsolt, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vármegyei igazgatója elmondta, a beruházás során az útburkolat helyreállításához csaknem 5000 tonna aszfaltot használtak fel. A munkálatokat a kisbéri mérnökség térségben élő dolgozói végezték el.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!