Megújult Hánta bekötőútja

Belföldi hírek, 2025.10.29

Átadták szerdán a Komárom-Esztergom vármegyei Hánta bekötőútját, a 4,5 kilométeres szakaszt 300 millió forint ráfordításával a Magyar Közút Nonprofit Zrt. újította fel saját beruházásban.

Czunyiné Bertalan Judit területfejlesztésért felelős államtitkár, a térség fideszes országgyűlési képviselője az út átadása előtt a helyszínen elmondta, a Magyar falu programban megvalósult beruházás jelentőségét az adja, hogy a Kisbérhez tartozó Hánta 500 fős zsákfalu, az itt élők számára kizárólag ez az út jelenti a közlekedési kapcsolatot a térséggel.

Emlékeztetett arra, hogy az utóbbi időszakban először a térség főbb úthálózatát újították fel, így Pápától néhány kilométer kivételével Kisbérig és Oroszlányig el lehet jutni jó minőségű közúton. Komárom-Esztergom vármegye településszerkezete viszont megkövetelte, hogy a kistelepülésekről is el lehessen jutni a térség gazdasági erejét biztosító központokba.

Barabás Zsolt, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vármegyei igazgatója elmondta, a beruházás során az útburkolat helyreállításához csaknem 5000 tonna aszfaltot használtak fel. A munkálatokat a kisbéri mérnökség térségben élő dolgozói végezték el.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!