Ezeknek köszönhetően nem kell attól tartanunk, hogy a használaton kívüli időszakokban a természet erői feleslegesen rongálják a kerti bútorokat, sütögetőket vagy éppen a napernyőket.
Miben rejlik a valódi takaróponyvák ereje?
Tulajdonképpen sokan hiszik azt, hogy a takaróponyva csupán egy nagy méretű ponyva ami készülhet bármilyen anyagból, és amivel leterítik a kerti eszközeiket a következő szezonig, ezzel le is tudva minden feladatot. Ezzel szemben az az igazság, hogy sem az anyaghasználat, sem a méret nem mindegy. Egy speciálisan az adott típusra tervezett ponyva sokkal nagyobb valószínűséggel zárja ki a nedvességet, a jó anyag pedig garantálja azt, hogy ami nedvesség bejut, nem reked benn, hanem ki tud szellőzni.
A természet erői és a fa
A fa alapra készült bútorok igazán meleg hangulatot tudnak maguk köré varázsolni, de kiemelt figyelmet kell szentelni a karbantartásuknak és az állaguk megőrzésének. Takaróponyva nélkül, ha folyamatosan éri őket a nedvesség és a napsütés, nagyban le tud csökkenni az élettartamuk. Az UV- sugárzás hajlamos rá, hogy kikezdje a fa anyagát, a nedvesség pedig a szerkezetbe jutva vetemedést okozhat, fagy esetén pedig szét is repedhet a fa.
Fém szerkezetek és a nedvesség
Azt már általános iskolában mindannyian megtanultuk, hogy a legtöbb fém nedvesség hatására hajlamossá válik a rozsdásodásra. Ez pedig egy fémvázra épült kerti bútornak a teherbírását is nagyban rongálhatja például, ha hagyjuk elharapózni a helyzetet. Ahhoz, hogy rozsda alakulhasson ki, nem kell,hogy folyamatosan esőnek legyen kitéve a bútor, elég, ha nedvesség kerül a téli takarás alá, és a bennrekedt pára egész télen ellenünk dolgozhat.
Ezért fontos, hogy jól válasszuk meg a takaróponyvát, és olyan alapanyagból legyen, ami képes a szellőzésre. Így a nedvesség véletlenül sem tud a takarás alá szorulni, hanem eltávozhat az anyag légzőnyílásán keresztül.
Szövettel fedett bútorok
A bennrekedt nedvesség nem csak a korrózió szempontjából tud komoly károkat okozni. A szövetből készült felületek számára a penészfoltok megjelenése legalább ilyen fajsúlyos probléma lehet. Egyrészt nagyon nehéz eltávolítani az anyagból, másrészt pedig kimondottan kellemetlen, dohos szagúak is lehetnek tőle a kerti bútorok.
Ellenben a jól megválasztott takaróponyva alá egy kis illatosítót (pl. : levendulát) téve tavasszal nincs is semmi feladatunk, nem kell a port, egyéb szennyeződéseket takarítani, csak levenni a ponyvát, és már élvezhetjük is az illatos, ép és tiszta kerti bútorokat.
(Webrádió)
Véleménye van? Szóljon hozzá!