A kormányfő kijelentette: minden területen a leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.
Felidézte: 34 éve Olaszországot két merénylet rázta meg, egy vizsgálóbírót és egy ügyészt öltek meg, ők mindketten a maffiaellenes küzdelem ikonikus alakjai voltak. Az olasz állam 1992-ben végre felismerte, hogy a maffiát nem lehet a régi eszközökkel legyőzni, ezért új törvényeket és intézményeket hozott létre - közölte.
Hangsúlyozta: van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest, ugyanis "mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfojtsa, meglopja Magyarországot".
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!