A kormányfő közölte azt is: az alaptörvény módosítása keretében ismét lehetővé teszik, hogy az Alkotmánybíróság elnökét maguk az alkotmánybírák válasszák meg a saját testületük tagjai közül.
Hozzátette: visszavezetik az alkotmánybírákra vonatkozó 70 éves felső korhatárt. A 70. életévüket betöltő alkotmánybírák megbízatása, köztük Polt Péteré is megszűnik - jelezte.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!