Orbán Viktor hangsúlyozta, ez Horvátország számára nem egy lehetőség, hanem kötelesség. Nem tehetik meg, hogy nem juttatják föl Magyarországra ezt az olajat - jelentette ki.
A kormányfő kiemelte, hogy "a horvátok a barátaink: lehetnek viták, vannak is, de Horvátország és a horvát emberek a barátaink, nyolcszáz év óta így van". Rámutatott, a horvátoknak is és Magyarországnak is az az érdeke, hogy a két ország között barátság álljon fenn: nemcsak azért, mert rengeteg magyar megy oda nyaralni, hanem mert ez történelmi hagyomány, és jelentősnek mondható horvát kisebbség él Magyarországon.
Fotó: MTI/Archív
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!