Rendvédelmi pályaorientációs napot tartanak a gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedőknek

Belföldi hírek, 2025.11.05

Rendvédelmi pályaorientációs napot tartanak szerdán a gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedőknek Budapesten, a Rendőrségi Oktatási és Kiképzői Központban.

A fiatalok a bemutatókon és játékos feladatokon keresztül megismerkedhetnek a rendvédelmi és az egészségügyi szervek munkájával.

Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára köszöntőjében arról beszélt: negyedik alkalommal rendezik meg a pályaorientációs napot a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiataloknak.

Elmondta, azért szervezik meg évről évre az eseményt, mert szeretnék megmutatni az iskolaválasztás, és ezzel lehet, hogy egyúttal pályaválasztás előtt is álló fiataloknak, mit jelent a hivatás, a rendvédelem, az egészségügy és a szociális terület, és mit jelent az ottani fegyelem, erő és bajtársiasság.

"Ez a nap a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokról és a rendvédelemről szól, de ennél sokkal többről is: a ti jövőtökről" - fogalmazott Fülöp Attila.

Az államtitkár szólt arról is, három éve indították el az Apponyi Franciska Jövőműhely programot, amelynek célja, hogy a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok mentorált képzés után szakmát szerezhessenek, a Facultas Humán Gimnáziumban pedig a közszolgálat és rendvédelem iránt érdeklődő, gyermekvédelemben élő jó tanulóknak indítottak kiemelt közszolgálati képzést.

Pozsgai Zsolt, az országos rendőr-főkapitány személyügyi helyettese a megnyitón arról beszélt, nemcsak a rendőrség, de a büntetés-végrehajtás, a katasztrófavédelem és a mentőszolgálat is fontosnak tartja az utánpótlást, a pályaorientációs napon pedig szeretnének ezek a szervezetek méltó módon bemutatkozni, betekintést nyújtani a munkájukba, és ezzel felkelteni az iskolaválasztás előtt álló fiatalok érdeklődését.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!