Roma civil platform létrehozását kezdeményezte az oktatási és gyermekügyi miniszter

Belföldi hírek, 2026.06.02

Roma civil platform létrehozására kérte roma szervezetek képviselőitől az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban tartott egyeztetésen Lannert Judit tárcavezető, annak érdekében, hogy a roma közösségek oktatási és gyermekügyi javaslatai közvetlenül megjelenhessenek a döntéshozatalban.

Az oktatási és gyermekügyi miniszter keddi Facebook bejegyzésében azt írta, Rézműves Melindával, a Romano Kher, Daróczi Annával, a Roma Versitas, valamint Horváth Aladárral, a Roma Civil Rajt képviselőjével folytatott megbeszélést. Áttekintették a roma gyermekek oktatási helyzetét érintő legfontosabb kihívásokat, a rendszer gyenge pontjait, valamint azokat a lehetőségeket, amelyek hozzájárulhatnak az esélyegyenlőség javításához és a minőségi oktatáshoz való hozzáférés erősítéséhez.

"Ugyanaz a cél vezérel bennünket: minden gyermeknek jár az esély a jó oktatásra, függetlenül attól, hogy hová született, milyen háttere van" - fogalmazott Lannert Judit.

A tárcavezető a párbeszéd és a bizalom fontosságát hangsúlyozva kiemelte, hogy a szakpolitikai döntésekbe elengedhetetlen az érintettek bevonása és ígéretet tett arra, hogy a kormány a későbbi roma platform javaslatait megvizsgálja és beépíti a döntésekbe.

A szegregáció csökkentése, a valódi esélyteremtés és a minőségi oktatáshoz való hozzáférés közös ügyünk - zárta bejegyzését a miniszter.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!