Szegedre vezetett a "fényvonat" első útja

Belföld, 2024.12.01

Több százan várták a szegedi nagyállomáson azt a szerelvényt, amelyet a MÁV-START mintegy 3500 ledből álló, 600 méter hosszú fényfüzérbe öltöztetett a közelgő ünnepek alkalmából.

MÁV fényvonat Amint arról portálunkon korábban már beszámoltunk, a világító füzérrel díszített járművekkel készül az adventi ünnepekre a MÁV-csoport. Az ország gyakorlatilag valamennyi fővonalán fel fog tűnni az a V43-as, Szili névre keresztelt mozdony, amelyet a vasúttársaság 3500 ledből álló és mintegy 600 méter hosszú fényfüzérrel díszített fel.  

A vonat első útja december 1-jé Budapestről Szegedre vezetett. A "fényvonat" 16 óra 50 perckor indult a budapesti Nyugati pályaudvarról, majd 19 óra 16 perckor kellett volna befutnia Szegedre, de a szerelvény noha nem túl sokat, de azért egy szűk negyed órát késett.

Az emberek vélhetőleg megsejthették, hogy a szerelvény késni fog, ugyanis az eredetileg meghirdetett időpontban alig voltak még a peronon, amikor pedig befutott a feldíszített mozdony, már egy gombostűt sem lehetett volna leejteni annyian voltak. Több tucatnyi ember szelfizett a látványos mozdonnyal.


Ugyanakkor nem csak a MÁV, de a Volánbusz is ünnepi díszbe öltözteti egyes járatait. A MÁV-HÉV pedig fényfüzérekkel díszített MVIII-as motorkocsival, PXV-ös pótkocsival, LVII-es mozdonnyal hangolja karácsonyra a nosztalgiajárművek szerelmeseit. A méltán népszerű gyermekvasút is egyedi díszkivilágítású vonattal készül az ünnepre.  
(Webrádió)

Címkék

MÁV Fényvonat Szeged Nagyállomás
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!