Takács Péter: a kormány elkötelezett az egészségügyi szakdolgozók bérének emelése mellett

Belföldi hírek, 2026.04.09

A kormány elkötelezett az egészségügyi ágazati szakdolgozók bérének növekedése, valamint munka- és életkörülményeinek javítása mellett - jelentette ki a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára csütörtökön Budapesten, miután a kormányzat stratégiai partnereivel megállapodást írt alá az egészségügyi ágazatot érintő kérdésekben.

Takács Péter, a BM államtitkárának látogatása az Országos Onkológiai Intézetben
Takács Péter elmondta: hosszú évekre visszanyúló együttműködést folytatnak stratégiai partnereikkel, a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetével (MSZ EDDSZ), valamint a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetével (MÖSZ). A most aláírt megállapodás "garancia arra, hogy ammenyiben a Fidesz-KDNP folytatja májustól a kormányzást, márpedig mi úgy készülünk, hogy májusban folytatjuk a kormányzást, továbbmegyünk azon a megkezdett úton, amit a stratégiai partnereinkkel egyeztetve eddig folytattunk" - fogalmazott.

Az államtitkár kijelentette: a Belügyminisztérium garanciát vállal arra, hogy májusban, a hatodik Orbán-kormány megalakítása után azonnal elkezdik a tárgyalásokat, hiszen "prioritás az Orbán-kormány számára az egészségügy".

Fotó: MTI/Illusztráció
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!