Több mint egymilliárd forintból újítanak fel iskolákat Gyulán és a környező településeken

Belföldi hírek, 2025.09.25

Több mint egymilliárd forint uniós támogatásból újítanak fel iskolákat Gyulán és térségében - közölte Kónya István (Fidesz-KDNP), a Békés Vármegyei Önkormányzat térségi tanácsnoka csütörtökön a Facebookon.

A gyulai alpolgármester elmondta, Gyulán az 5. számú Általános Iskola és Sportiskola felújítására több mint 730 milliót, az Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolára 100, a Pánczél Imre Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményre 200 millió forintot nyertek el a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből.

Emellett az eleki Dr. Mester György Általános Iskola, valamint a Lőkösházi Általános Iskola felújítására 90-90, a kétegyházi Márki Sándor Általános Iskolára pedig 70 millió forintot lehet fordítani - tette hozzá.

A politikus hozzátette, támogatási szerződéssel már rendelkeznek, az iskolafelújítási tervek szinte teljesen elkészültek, így az engedélyezési eljárás hamarosan elkezdődhet.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!