A közlemény szerint 428 millió forintos beruházással bővítették a zöldterületeket a város frekventált részein.
A József Attila utcában, az iskola és az óvoda szomszédságában elkészült játszótéren húsznál is több eszköz kapott helyet.
A szomszédos Barmos György téren lépcsőzetes támfalrendszer épült örökzöldekkel, évelő növényekkel. Az István király út és a Délibáb utca között új emlékhelyet alakítottak ki feszített víztükörrel. A kisváros központjában található Kenyérváró előtti területen zöldsávos tagolással hoztak létre parkolókat és 12 új kerékpártároló kapott helyett a téren. A Millenniumi sétányon szegélyezett növénysávot telepítettek a Colosseum Hotel és a Szent Erzsébet Gyógyfürdő nyári bejárata közötti szakaszon.
Szintén uniós támogatásból, mintegy 160 millió forintból végezték el az egykori tsz-udvar rekultivációját. A korábban logisztikai célokat szolgáló, a városközpont közvetlen szomszédságában található ingatlan az elmúlt évtizedekben fokozatosan elveszítette szerepét.
Az elmúlt hónapokban elbontották a használhatatlanná vált épületeket, valamint megkezdődött az új városközponti funkciók alapinfrastruktúrájának kiépítése. A projekt első ütemében elkészült az ivóvízhálózat, a szennyvíz- és csapadékvíz-elvezető rendszer, valamint a közvilágítás, megteremtve ezzel a későbbi városfejlesztési beruházások műszaki alapfeltételeit - áll a közleményben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!