V. Németh Zsolt szerint a tiszta víz megőrzése egyszerre egyéni és közösségi felelősség, az ellátás biztonságán a gazdaság fejlődése is múlik.
A Nagy szennyvíztisztító telepek címmel rendezett konferencián az államtitkár ismertette, hogy Magyarországon az elmúlt több mint 10 évben a vízügy jelentős fejlődést ért el, a fejlesztések összértéke meghaladja az ezermilliárd forintot.
A fejlesztések eredményeként a szennyvízkezelő üzemek száma a kétszeresére nőtt, így az ivóvíz- és a csatornaellátottsággal rendelkező háztartások aránya jelentősen közeledett egymáshoz. Az ivóvízellátás az ország 95-96 százalékára terjed ki, szennyvízvezetékhez a háztartások több mint 83 százaléka csatlakozott.
Az együttműködések fejlesztése ezen a területen is kulcskérdés, a vízművek integrációs folyamatának eredményeként az ország majdnem felén már a Nemzeti Vízművek a szolgáltató - tette hozzá.
Hangsúlyozta egyúttal, hogy a víz nem egyszerűen csak erőforrás, hanem az emberiség jólétének alapja is. A kihívások megkövetelik a nemzetközi szintű felelősségvállalást, hiszen a klímaváltozás hatására a vízigény fokozódni fog.
A vízhiány elkerülése egyre nehezebb lesz, miközben továbbra is biztosítani kell a megfelelő mennyiségű és minőségű vizet mind lakossági, mind az ipari ügyfelek számára. A korszerű vízkezelés, valamint a vízügyi szakemberek tevékenysége ezért nélkülözhetetlen a fenntartható vízellátásban - mondta az államtitkár.
Fotó: MTI/Archív
(MTI)
Véleménye van? Szóljon hozzá!