Vendégmunkás-stopot követel a Mi Hazánk

Belföldi hírek, 2026.06.03

A vendégmunkások Magyarországra érkezésének megtiltását sürgette szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Lantos János, a Mi Hazánk Mozgalom munkaügyi kabinetjének vezetője.

A politikus arról beszélt: a kormányzat annak ellenére nem lépett az ügyben, hogy a Tisza Párt egyes prominensei korábban ígéretet tettek erre.

Eközben, mondta, egyre-másra hallani arról, hogy multinacionális cégekhez újabb vendégmunkás-csoportok érkeznek, vagy hogy magyar dolgozókat készülnek elbocsátani, hogy a helyükre olcsóbban foglalkoztatható harmadik világbeli embereket vegyenek fel.

Megjegyezte: attól tartanak, hogy végül a kormány nem tiltja meg a vendégmunkások beáramlását, ehelyett, "valamiféle trükközés lesz, és mégiscsak a globális nagytőke fog nyerni ebben a harcban".

A Mi Hazánk politikusa gyökeres gazdaságpolitikai és munkaerőpiaci fordulatot sürgetett, azt szorgalmazva, hogy ne a multinacionális vállalatok, hanem a hazai kis- és középvállalkozások munkahelyteremtését és -megtartását támogassa, lehetővé téve ezzel, hogy visszatérjenek azok a magyarok, akik korábban külföldön kerestek boldogulást.

Az MTI kérdésére a politikus úgy nyilatkozott: egy következetesen végrehajtott fordulat esetén egy kormányzati ciklus alatt jelentős mértékben csökkenthető a Magyarországon dolgozó vendégmunkások száma.

Lantos János arra hívta fel a figyelmet: pártja álláspontja szerint kárpótolni kell azokat az embereket, akiket egykor azért bocsátottak el, hogy a helyükre vendégmunkásokat vegyenek fel.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!