Nézzük, milyen esetekben veheted jó hasznát a ma már különböző illatokban is kapható lemosónak.
Árcédulák eltávolítása
Biztosan téged is zavarnak az árcédulák, különösen akkor, ha ajándékba veszel valamit, és le szeretnéd szedni róla a kis matricát. Amit ugyan le tudsz kaparni, de a helye, illetve némi ragasztó mindig ott marad. Ilyenkor csak annyit kell tenned, hogy áttörlöd acetonos vattával a matrica helyét, és már készen is vagy!
Pillanatragasztó leszedése
A pillanatragasztónak van egy olyan különös képessége, hogy bármennyire ügyesen ragasztasz meg vele valamit, biztosan kerül a kezedre. És persze pillanatok alatt – hiszen éppen ezért hívják így – rá is szárad. A ragasztó helye fura tapintású, ezért próbálsz tőle megszabadulni, de szappannal nem fog menni. Ha viszont átdörzsölöd körömlakklemosóval, gyorsan megszabadulhatsz tőle.
Billentyűzet megtisztítása
Talán a billentyűzet az a hely az otthonokban és a munkahelyeken, ahol a legtöbb baktérium él. Rákerülnek a kezedről, az ételekről, amiket a laptop fölött eszel, poros lesz, zsíros és ragad, egyszóval nem éppen kellemes sem látványra, sem tapintásra. Ennyi szennyeződést vízzel már nem lehet eltávolítani, a körömlakklemosó azonban segíthet: nedvesíts be egy vattakorongot, és törölgesd át vele a klaviatúrát!
Fehér színű, műbőr vagy gumitalpú cipők megtisztítása
Egy fehér színű cipő, legyen az balerina vagy egy tornacipő, nagyon szép, egészen addig, amíg be nem koszolódik. Sajnos azonban a sötétebb foltokat gyakorlatilag lehetetlen eltávolítani róla. A körömlakklemosó erre a problémára is jó megoldás: töröld át a foltokat vele, majd egy szappanos vagy mosószeres szivaccsal ismételd meg a műveletet.
Megszabadulhatsz a szórakozóhelyek bélyegzőjétől és a tintafolttól is
Igaz, hogy ezek idővel lekopnak maguktól is, de ha ezt nem akarod megvárni, akkor vesd be a körömlakklemosót! Csak egy kicsi kell belőle, és volt folt, nincs folt. A tintát emellett az asztalról is leszedheted vele, ha véletlenül összefirkáltad a felületét. Újra használhatóvá teheted vele a régi körömlakkot és hibajavítót Ha egy lakkot sokáig nem használsz, akkor az idővel beszárad. Ha nem akarod még kidobni, akkor önts bele egy kis lemosót, rázd fel, és máris kezdheted a lakkozást! Az aceton ezenkívül a beszáradt hibajavító esetén is működik.
Eltüntetheted az óraüvegről a karcolásokat
Mielőtt acetonnal nekiesnél az óralapnak, győződj meg arról, hogy nem műanyag-e, mert ha igen, akkor csak ártasz neki. Ha viszont üveg, és azon keletkeztek apróbb karcolások, azokat halványabbá teheted a körömlakklemosóval. Ha több hasznos tippre lenne szükséged az élet többi területén, nézelődj az
ÉVA magazin “Hogyan?” rovatában!
(Webrádió)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!